خبرنگاران بنیانگذار انجمن حقوق مدنی عربستان در زندان آل سعود به کما رفت

به گزارش صنایع 90، تهران - خبرنگاران - حساب کاربری زندانیان عقیدتی در عربستان سعودی از به کما رفتن عبدالله الحامد بنیانگذار انجمن حقوق مدنی و سیاسی این کشور در پی غفلت عمدی مقامات آل سعود نسبت به شرایط سلامتی این زندانی سیاسی، اطلاع داد.

خبرنگاران بنیانگذار انجمن حقوق مدنی عربستان در زندان آل سعود به کما رفت

صفحه توئیتری زندانیان عقیدتی عربستان سعودی روز چهارشنبه نوشت: عبدالله الحامد که از او به عنوان شیخ فقهای این کشور یاد می گردد به دلیل وخامت شرایط جسمانی اش از زندان به بخش مراقبت های ویژه منتقل شده است.

بر اساس این گزارش، این زندانی سیاسی عربستان سعودی از ماهها پیش به انجام عمل قلب احتیاج داشت اما مقامات آل سعود مانع آن شدند.

حساب کاربری زندانیان عقیدتی عربستان سعودی با اشاره به اینکه الحامد در شرایط کما قرار گرفته است، اضافه نمود که غفلت عمدی دولت عربستان سعودی نسبت به سلامتی او طی سال های گذشته، شرایط وی را بین زندگی و مرگ واقع شده است.

به نوشته این حساب کاربری، این زندانی سیاسی و فعال حقوقی مخالف دولت عربستان پنج سال پیش دچار سکته مغزی شده بود.

از عبدالله الحامد به عنوان بنیانگذار انجمن حقوق مدنی و سیاسی عربستان سعودی و یکی از برجستهترین مدافعان اصلاحات در این کشور یاد می گردد.

وی در مارس سال 2013 بنا به دستور مقامات عربستان سعودی دستگیر و بدون ارائه دلیل به 11 سال حبس محکوم شد.

دولت عربستان به ویژه پس از روی کار آمدن محمد بن سلمان ولیعهد این کشور، اقدامات شدیدی علیه نویسندگان و فعالان مدنی انجام داده و ده ها نفر از روحانیون، شاهزادگان، نویسندگان، شعرا و فعالان مدنی و مذهبی را به بهانه اقدام علیه امنیت این کشور بازداشت و تا به امروز شماری از آنان را به زندان و اعدام محکوم نموده است.

هفتم فروردین سال جاری کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد از دولت های دنیا خواست تا با توجه به بیماری همه گیر کرونا نسبت به آزادی زندانیان عقیدتی اقدام نمایند اما عربستان سعودی و بحرین تا به امروز از آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی خودداری نموده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 959

به "خبرنگاران بنیانگذار انجمن حقوق مدنی عربستان در زندان آل سعود به کما رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بنیانگذار انجمن حقوق مدنی عربستان در زندان آل سعود به کما رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید