جانسون قرنطینه مجدد انگلیس را رد کرد

به گزارش صنایع 90، نخست وزیر انگلیس با تشبیه اعمال قرنطینه سراسری مجدد در این کشور به استفاده از بازدارندگی اتمی، اجرای آن را غیرمحتمل توصیف کرد.

جانسون قرنطینه مجدد انگلیس را رد کرد

به گزارش گروه بین الملل صنایع 90، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز یکشنبه ضمن رد احتمال قرنطینه مجدد سراسری در این کشور، چنین اقدامی را به ایجاد بازدارندگی از طریق بمب اتمی تشبیه کرد.

جانسون در مصاحبه با روزنامه تلگراف درباره اعمال قرنطینه در انگلیس پس از وقوع احتمالی موج دوم شیوع ویروس کرونا گفت: این کار مانند بازدارندگی اتمی است.قطعاً مایل نیستم از آن استفاده کنم و فکر نمی کنم دوباره در آن موقعیت قرار بگیریم.

نخست وزیر انگلیس گفت، دولت او در ردیابی ویروس کرونا و کنترل آن به صورت محلی عملکرد بهتری پیدا کرده است و اکنون می داند که این بیماری چه گروه هایی را بیش از سایرین تحت تأثیر قرار می دهد، چگونه موجب بیماری می شود و چگونه سرایت می کند.

جانسون با اشاره به این که 18 سال از شناسایی بیماری سارس می گذرد اما واکسنی برای آن ساخته نشده است گفت روی واکسن کرونا نیز حساب نخواهد کرد.

تلگراف در سوالی درباره شرایط بازگشت انگلیسی هایی که به عضویت داعش در آمده اند، به یک عروس داعشی اشاره کرد که با حکم اخیر دادگاهی در انگلیس می تواند برای دریافت مجدد شهروندی این کشور به لندن سفر کرده و در دادگاه حاضر شود.

جانسون در این باره گفت: از نظر من عجیب و غلط است که فردی بتواند از حمایت قضایی استفاده کند که نه تنها در خارج از کشور است بلکه به خاطر حفاظت از امنیت ملی، شهروندی او نیز لغو شده است.

او همچنین در پاسخ به سوالی درباره لغو قرارداد با شرکت چینی هوآوی گفت، قانون گذاران محافظه کار انگلیس حتی به دنبال لغو دیگر قراردادهای منعقد شده با پکن هستند و این کار اشتباهی است زیرا نباید به همه چیز به شکل سیاه و سفید نگریست بلکه این یک موضوع کاملاً پیچیده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1145

به "جانسون قرنطینه مجدد انگلیس را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون قرنطینه مجدد انگلیس را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید