امضای تفاهم نامه همکاری میان وزارت نیرو و دانشگاه تربیت مدرس

به گزارش صنایع 90، دو تفاهم نامه همکاری میان وزارت نیرو و دانشگاه تربیت مدرس به منظور بهره گیری از ظرفیت های علمی و پژوهشی و ارتقای دانش بین رشته ای در حوزه سیاست ورزی آب و اقلیم و امور اجتماعی آب و انرژی با موضوع مدیریت مصرف به امضا رسید.

امضای تفاهم نامه همکاری میان وزارت نیرو و دانشگاه تربیت مدرس

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش گروه مالی صنایع 90، امروز با حضور وزیر نیرو، دو تفاهم نامه همکاری میان وزارت نیرو و دانشگاه تربیت مدرس به منظور بهره گیری از ظرفیت های علمی و پژوهشی و ارتقای دانش بین رشته ای در حوزه سیاست ورزی آب و اقلیم و امور اجتماعی آب و انرژی با موضوع مدیریت مصرف به امضا رسید.

تفاهم نامه اول که امروز شنبه به امضای قاسم تقی زاده خامسی معاون آب و آبفای وزارت نیرو و محمدتقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس رسید، در راستای بهره گیری از ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه در قالب راه اندازی هسته علمی و پژوهشی در حوزه سیاست ورزی آب و اقلیم، ذیل گروه بین رشته­ ای فناوری آب در دانشکده علوم و فناوری ­های بین رشته­ ای دانشگاه منعقد شده است.

ظرفیت سازی انسانی برای تربیت نیرو های تخصصی در کشور، ارزیابی و پایش فعالیت­های موسسات ملی، منطقه­ای و بین­المللی، تهیه و به روزرسانی بانک اطلاعاتی انتشارات علمی کشور در حوزه تفاهم­نامه، تسهیلِ تبادل داده، اطلاعات و گزارشات مورد احتیاج و طبقه­ بندی آن ها و انجام طرح های علمی، پژوهشی و مطالعاتی در مقیاس های ملی، منطقه ای و بین المللی از موضوعات طرح شده در این تفاهم نامه به شمار می آید.

بر اساس این تفاهم نامه، هسته علمی و پژوهشی در حوزه سیاست ورزی آب و اقلیم در دانشکده علوم و فناوری­های بین رشته­ ای، ذیل گروه بین رشته ­ای فناوری آب ایجاد شده و امکان تخصیص مکان و دسترسی به امکانات برای کارشناسان و محققان طرفین فراهم می گردد.

تدوین، به روزرسانی و اولویت بندی عناوین موضوعات علمی و پژوهشی در زمینه تفاهم نامه، راهنمایی انتها نامه ها و رساله های دانشجویی در راستای احتیاج های پژوهشی مرتبط با موضوع تفاهم نامه با استفاده از ظرفیت­ های وزارت نیرو از دیگر موارد توافق شده در این تفاهم نامه عنوان شده است.

تفاهم نامه دوم که بین به امضای محمد فاضلی رئیس مرکز امور اجتماعی آب و انرژی وزارت نیرو و محمدتقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس رسید، که ناظر بر فعالیت های مشترک دو طرف در زمینه ابعاد اجتماعی بخش آب و برق خواهد بود.

استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های مشترک برای توسعه ظرفیت های دانشی، نهادی و انسانی برای مدیریت پایدار آب، همکاری های در جهت تبیین و توسعه صندلی علوم انسانی در حوزه آب و تقویت ظرفیت های مشارکتی در مدیریت منابع آب و یاری به ارتقای صندلی نظری علوم انسانی در رویکرد های جاری وزارت نیرو و بخش آب کشور از اهداف این تفاهم نامه ذکر شده است.

بر طبق این تفاهم نامه دو طرف در زمینه هایی مانند ظرفیت سازی در اساتید علوم اجتماعی به منظور پرداختن به مباحث آب در راستای اهداف کلان وزارت نیرو جهت تامین احتیاج های مدیریت آب کشور، بکارگیری امکانات از محل های منابع داخلی و یا سایر منابع قابل وصول توسط دانشگا و مرکز در جهت اهداف این تفاهم نامه، یاری به ایجاد و توسعه شبکه ای از افراد حقیقی و حقوقی در جهت تحقق اهداف این تفاهم نامه و انجام پژوهش های مشترک و یا پشتیببانی از پژوهش های دانشگاهی در راستای موضوع تفاهم نامه همکاری خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 785

به "امضای تفاهم نامه همکاری میان وزارت نیرو و دانشگاه تربیت مدرس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای تفاهم نامه همکاری میان وزارت نیرو و دانشگاه تربیت مدرس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید