افراد چه مدت پیش از مثبت شدن تست کرونا ناقل هستند؟

به گزارش صنایع 90، خبرنگاران : نتایج یک بررسی نشان می دهد که افراد ممکن است حدود دو روز پیش از بروز علائم بیماری کووید-19 ناقل و عامل گسترش ویروس باشند.

افراد چه مدت پیش از مثبت شدن تست کرونا ناقل هستند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، متخصصان آمریکایی اظهار داشتند: در حقیقت پیش از آنکه علائم بیماری بروز پیدا کند احتمال ناقل بودن افراد بیشتر است.

همچنین به گفته محققان آمریکایی در افرادی که علائم بیماری ظاهر نشود احتمال انتقال ویروس وجود دارد. این موضوع دردسرساز است چرا که بسیاری از افراد تا زمانیکه علائم بیماری در آنان ظاهر نشود یا در معرض ویروس قرار نگیرند نسبت به انجام آزمایش تشخیص کرونا اقدام نمی کنند و در عین حال هم ممکن است اهمیت چندانی به استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی از دیگران ندهند.

همچنین این پرسش مطرح است افرادی که در معرض ویروس قرار داشته اند اما نتیجه تست آزمایش آنان منفی بوده است، همچنان می توانند مسری باشند؟

به گفته محققان این احتمال وجود دارد.

به گفته متخصصان آمریکایی، نتیجه تست منفی در کمتر از هفت روز پس از مواجهه با ویروس، شاخص بسیار ضعیف از وجود ویروس در بدن است. همچنین برخی تست ها از دقت کمتری برخوردارند.

آنها تاکید کردند: آزمایش منفی بین هفت تا 10 روز پس از قرار دریافت در معرض ویروس می تواند شاخص بهتری باشد هرچند ممکن است در برخی از افراد نتیجه آزمایش بعدها نیز مثبت نباشد.

به گزارش مدیکال اکسپرس، به گفته پزشکان به همین دلیل است که افراد هنگام اطمینان از قرار دریافت در معرض کروناویروس باید به طور جدی پروتکل های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی را رعایت کرده و در صورت بروز علائم نیز نسبت به خودقرنطینگی اقدام کنند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1266

به "افراد چه مدت پیش از مثبت شدن تست کرونا ناقل هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افراد چه مدت پیش از مثبت شدن تست کرونا ناقل هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید