از نیم فصل دوم لیگ برتر فوتبال، جام حذفی و سوپرجام چه خبر؟ خبرنگاران

به گزارش صنایع 90، سرپرست کمیته برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران در ارتباط با برگزاری رقابت های نیم فصل دوم لیگ برتر، مسابقات جام حذفی و دیدار سوپر جام توضیحات لازم را ارائه کرد.

از نیم فصل دوم لیگ برتر فوتبال، جام حذفی و سوپرجام چه خبر؟ خبرنگاران

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، سهیل مهدی در رابطه با برنامه های سازمان لیگ به منظور برگزاری نیم فصل دوم بیستمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران، دیدار سوپرجام و رقابت های جام حذفی، اظهار کرد: قرار بود مسابقات مقدماتی جام جهانی را در فیفادی از یکم تا دهم فروردین ماه سال آینده داشته باشیم و قاعدتا چهار الی پنج روز قبل از آن نیز سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به منظور آمادگی هرچه بیشتر بازیکنان درخواست تشکیل اردو می داد تا با آمادگی بیشترین در این رقابت ها شرکت کنند، اما به صورت ناگهانی فدراسیون جهانی فوتبال تغییراتی را در برنامه زمان بندی مسابقات انجام داد و قرار شد رقابت ها به صورت متمرکز در خردادماه 1400 برگزار شود.

رقابت های مقدماتی جام جهانی و تغییرات فیفا

وی ادامه داد: بنابراین با توجه به تغییرات به وجود آمده برنامه اردویی و میزبانی در رقابت های مقدماتی جام جهانی، تصمیم بر این شد تا هفته شانزدهم لیگ برتر با یک هفته تعویق زمانی برگزار شود و تیم ها این فرصت را داشته باشند که با آرامش بیشتر در پنجره زمستانی جابجایی فعالیت کرده و به هماهنگی بیشتری دست یابند.

سرپرست کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ با اشاره به این که این احتمال وجود دارد که سرمربی تیم فوتبال ایران بخواهد در 10 روز فیفادی تشکیل اردو دهد، اظهار کرد: بنابراین تعطیلی 10 روزه مربوطه را پابرجا نگه داشته ایم و از دهم تا سیزدهم فروردین ماه نیز فرصتی برای برگزاری مسابقات وجود نخواهد داشت و از چهاردهم فروردین ماه به بعد برگزاری مسابقات ادامه خواهد یافت.

لیگ قهرمانان آسیا و چهار کننده ایران

مهدی ادامه داد: هجدهم فروردین ماه تیم فوتبال فولاد خوزستان به پلی آف لیگ قهرمانان آسیا خواهد رفت و سه کننده دیگر ایران 24 فروردین ماه به منظور حضور در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا اقدام می کند.

وی با بیان این که هنوز در مورد میزبانی لیگ قهرمانان آسیا اطلاعی نداریم، گفت: با برخی مجهولات در برنامه ریزی این مسابقات روبرو هستیم و مشخص نیست که این رقابت ها کجا برگزار خواهد شد، علاوه بر میزبانی مسابقات باید منتظر بمانیم و ببینیم شیوه نامه های بهداشتی و کنترل های اجرا شده دراین زمینه چگونه خواهد بود و تیم ها از چند روز قبل باید به منظور برگزاری مسابقه حضور پیدا کنند، بنابراین این ابهامات باعث شده به صورت قطعی برنامه ریزی کنیم و حتی فیفا نیز از قطعیت برنامه تدوین شده خود خارج شده و این موضوع صرفا مربوط به فوتبال ایران نیست.

نیم فصل دوم لیگ بیستم

سرپرست کمیته برگزاری مسابقات برتر فوتبال ایران در رابطه با برگزاری مسابقات نیم فصل دوم بیستمین دوره رقابت های لیگ فوتبال ایران گفت: به طور حتم تا انتها سال 1399 و قبل از نوروز سال 1400 مسابقات نیم فصل دوم لیگ برتر را برگزار می کنیم.

مهدی در مورد زمان انتها بیستمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران گفت: حدس هایی در این رابطه داریم اما تا به حال که در نیم فصل حضور داریم شاهد دو تغییر عمده هستیم؛ کنفدراسیون فوتبال آسیا رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را از حالت رفت و برگشت به صورت متمرکز تغییر داده است و کنفدراسیون جهانی فوتبال نیز رقابت های مقدماتی جام جهانی را از فروردین ماه به خردادماه جابه جا کرده است بنابراین دو سازمان بالادستی ما تغییرات عمده ای در برنامه های زمانبندی خود داشته اند که بی تاثیر بر برنامه ریزی سازمان لیگ نیست.

وی ادامه داد: چند نقشه راه را مدنظر داریم و امیدواریم بتوانیم برنامه رقابت ها را به صورت ماه به ماه و نه هفته به هفته پیش ببریم، در نهایت نیز تصور می کنیم که رقابت های این دوره لیگ برتر تا تیرماه سال آینده به اتمام برسد.

جام حذفی و سوپرجام

سرپرست کمیته برگزاری مسابقات برتر فوتبال ایران در ادامه به برگزاری رقابت های جام حذفی اشاره کرد و گفت: مرحله اول و دوم رقابت های جام حذفی که مربوط به تیم های لیگ های پایین تر از لیگ برتر است را به انتها خواهیم رساند و پس از مشخص شدن تیم های صعود کننده آن ها به جمع تیم های لیگ رجحان اضافه می شوند و برگزاری رقابت ها در مرحله بالاتر قرعه کشی شده و مسابقات ادامه خواهد یافت.

مهدی در مورد دیدار سوپرجام نیز، اشاره کرد: این دیدار که به صورت تک بازی است خیلی ما را دچار مشکل نمی کند، اما هواداران دو تیم را از این جام محروم نخواهیم کرد و هر تیمی که شایسته باشد مستحق قهرمانی است، در رابطه با این مسابقه چند تاریخ را مدنظر قرار داده ایم و تصمیم نهایی بستگی به تصمیم سرمربی تیم ملی دارد و علاوه بر این باید منتظرمشخص شدن میزبان های لیگ قهرمانان آسیا باشیم و پس از آن زمان نهایی را اعلام خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1557

به "از نیم فصل دوم لیگ برتر فوتبال، جام حذفی و سوپرجام چه خبر؟ خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از نیم فصل دوم لیگ برتر فوتبال، جام حذفی و سوپرجام چه خبر؟ خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید