ادعای پمپئو: مردم ایران هدف تحریم ها نیستند

به گزارش صنایع 90، وزیر خارجه آمریکا در پیامی توئیتری ادعا کرد هدف دولت آمریکا از احیای تحریم ها این است که حکومت ایران را به متوقف کردن آنچه فعالیت های مخرب خوانده شده، متقاعد کند.

ادعای پمپئو: مردم ایران هدف تحریم ها نیستند

به گزارش گروه بین الملل صنایع 90، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا ادعا کرد که مردم ایران هدف تحریم ها نیستند.

وزیر خارجه آمریکا در پیامی توئیتری ادعا کرد هدف دولت آمریکا از احیای تحریم ها این است که حکومت ایران را به متوقف کردن آنچه فعالیت های مخرب خوانده شده، متقاعد کند.

روزنامه گاردین گزارش داده اتحادیه اروپا در متقاعد کردن آمریکا برای معاف کردن کالا های انسانی مانند غذا و دارو از تحریم ها علیه ایران ناکام بوده است.

این درحالی است که طبق گزارش گاردین، سفرای کشور های انگلیس، فرانسه و آلمان به طور مشترک در ماه سپتامبر به وزراتخانه های خزانه داری و خارجه آمریکا رفته و از دولت این کشور خواسته اند یک فهرست سفید از اقلام مجاز برای صادرات به ایران تهیه کند.

فهرست سفید بایستی شامل دستورالعمل هایی برای بانک ها و شرکت های اروپایی در خصوص مبادلات قانونی با ایران، بدون هراس از جریمه های آمریکا باشد.

ژرارد آرود، سفیر فرانسه در واشنگتن گفت: انتظار ما این است که دوستان آمریکایی ما اقداماتی را در زمینه کالا های انسانی انجام دهند. البته، کالا های انسانی تحریم نیستند، ولی مسئله اینجا است که بانک ها آنقدر از تحریم ها می ترسند که نمی خواهند هیچ مبادله ای با ایران انجام دهند.

وی گفت که صرف معاف کردن این کالا ها از فهرست تحریم ها هم کافی نیست، بلکه دولت آمریکا بایستی یک گام پیش گذاشته و درباره نحوه انجام این مبادلات هم شرح دهد.

آورد گفت: اگر درباره نحوه انجام این مبادلات شرح داده نشود، بانک ها کاری نخواهند کرد. بنابراین، ما منتظر پاسخ فنی هستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 127

به "ادعای پمپئو: مردم ایران هدف تحریم ها نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای پمپئو: مردم ایران هدف تحریم ها نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید