ادامه بازپرسی های خیابانی از دیپلمات های پاکستانی در خاک افغانستان

به گزارش صنایع 90، علی رغم اعتراض اسلام آباد به دولت کابل در خصوص تفتیش های خیابانی از دیپلمات های این کشور توسط سازمان اطلاعات افغانستان این روند ادامه دارد.

ادامه بازپرسی های خیابانی از دیپلمات های پاکستانی در خاک افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای صنایع 90 به نقل از ای.آر.وای نیوز؛ تفتیش های خیابانی دیپلمات های پاکستانی توسط کارمندان سازمان اطلاعات افغانستان همچنان ادامه دارد.

گزارش ها حاکی است افرادی در کابل با پوشیدن لباس شخصی و در دست داشتن اسلحه مانع تردد دیپلمات های پاکستانی شده و اقدام به بازپرسی خیابانی از آنها می کنند.

وزارت خارجه پاکستان در این خصوص بیان نمود: گزارش هایی از آسیب زدن به ماشین دیپمات های پاکستانی توسط نیروهای نظامی افغانستان نیز وجود دارد.

این وزارت خانه تاکید کرد: نظامیان افغانستانی تنها برای ترساندن دیپلمات های پاکستان و ممانعت از فعالیت های روزمره آنها دست به چنین اقدامی می زنند.

پیش از این وزارت خارجه پاکستان در اعتراض به عدم توجه دولت کابل نسبت به این مساله روند صدور ویزا در کابل را متوقف کرده بود.

پاکستان معتقد است دولت کابل توان کنترل نیروهای سازمان اطلاعات خود را ندارد و اعلام بی اطلاعی از سوی دولتمردان افغانستان گواه این ادعا است.

دولت مردان کابل پیش از این تعهد داده بودند که این مساله را بررسی کرده و تحقیقات لازم را در این خصوص انجام دهند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 593

به "ادامه بازپرسی های خیابانی از دیپلمات های پاکستانی در خاک افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه بازپرسی های خیابانی از دیپلمات های پاکستانی در خاک افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید